Управління культури Черкаської ОДА
Четвер, 25.04.2024, 22:19
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Мои статьи [51]
Масштабні детальні статті про події в галузі культури, портретні нариси її найславетніших діячів, наукові доробки сучасних працівників культури та багато іншої цікавої інформації
Охорона культурної спадщини [3]
Категорія вміщуватиме новини у сфері охорони культурної спадщини, а також інформацію про особливості роботи з об’єктами культурної спадщини

Міні-чат
200

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мои статьи

МАСШТАБНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА СУЧАСНИМ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИМ ДОСЛІДЖЕННЯМ, ВІДБУЛАСЯ В МІСТІ КОРСУНЬ-ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ
12 жовтня 2011 року в Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику за підтримки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України відбулась науково-практична конференція "Історія України ХХ століття: джерела, результати та перспективи історико-краєзнавчих досліджень". Тема конференції вибрана не випадково, адже ХХ століття – це надзвичайно складний і водночас важливий період в історії нашої країни. Революції початку століття, дві світові війни, голодомор і політичні репресії, індустріалізація і колективізація, боротьба за створення власної держави і здобуття незалежності – усе це історія України ХХ століття.
 
Незважаючи на підвищений інтерес до новітньої історії України з боку науковців, до сьогодні багато питань залишаються мало дослідженими. Важлива роль у заповненні "білих плям" належить регіональним та краєзнавчим дослідженням.
 
Зі здобуттям Україною незалежності активізували свою діяльність заповідники та музеї, наукові співробітники яких відкривають досі невідомі історичні факти, повертають із небуття прізвища діячів української історії та культури, на основі архівних документів розкривають регіональну історію з позицій історичної правди і об’єктивності. Для участі в конференції були запрошені науковці та краєзнавці з Київської та Черкаської областей.
 
При відкритті конференції з вітальним словом до учасників конференції звернувся заступник голови Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації О. М. Григоренко.
 
На конференції заслухано дві доповіді та одинадцять повідомлень. Доктор історичних наук, професор кафедри архівознавства, новітньої історії та спеціальних історичних дисциплін навчально-наукового інституту Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького А. Ю. Чабан у своїй доповіді акцентував увагу присутніх на актуальних проблемах дослідження історії України ХХ століття. Кандидат історичних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України В. М. Мельниченко виступив з доповіддю "Історія повсякденності як напрямок історико-краєзнавчих досліджень".
 
Інші учасники конференції у повідомленнях розповіли про джерела наукових досліджень, торкнулися різних питань з історії Черкащини ХХ століття в контексті історії України. Так, зокрема, наукові співробітники Черкаського обласного краєзнавчого музею оприлюднили окремі результати дослідження історії Черкащини 20 – 30-х років ХХ століття та діяльності на Черкащині товариства "Просвіта". Науковці Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника висвітлили питання з історії Корсунщини періоду революції 1905 – 1907 років та Української революції 1917 – 1921 років, а також з історії аграрних відносин першої половини ХХ століття. Директор музею історії Богуславщини П. Б. Гогуля розповів про бандуриста, одного з організаторів Медвинського повстання 1920 року Антона Митяя, який, на думку науковців, загинув на території сучасної Черкащини. Пошуковець з м. Києва Д. Г. Бондаренко розповів про роботу над книгою про Ф. П. Гребенка – одного з організаторів повстання проти німецько-австрійської окупації 1918 р. Бої повстанців з окупантами відбувались і на території сучасного Корсунь-Шевченківського району.
 
Загалом, у доповідях та повідомленнях науковці торкнулись багатьох аспектів історії України ХХ століття, порушили низку питань, над дослідженням яких потрібно працювати.
 
У роботі конференції взяли участь краєзнавці, вчителі історії, бібліотекарі, журналісти, а також студенти Корсунь-Шевченківського педагогічного училища імені Т. Г. Шевченка та учні загальноосвітніх шкіл м. Корсуня-Шевченківського, які проводять науково-дослідницьку роботу в галузі історичного краєзнавства.
 
Матеріали науково-практичної конференції згодом будуть опубліковані. Вони стануть у нагоді всім, хто цікавиться історією Черкащини.
Категорія: Мои статьи | Додав: Mary (25.10.2011)
Переглядів: 706 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
   Анонс
[10.05.2016]
ЗАПРОШУЄМО ВІДВІДАТИ ЗАХІД (0)
[21.04.2016]
«ДЗВОНИ ЧОРНОБИЛЯ» (0)
[29.02.2016]
ЗАПРОШУЄМО НА ЗАХОДИ З ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА ЗАДНІПРОВСЬКОГО (0)
[25.02.2016]
ЗАПРОШУЄМО НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ КНИГИ (0)
[11.01.2016]
КОНКУРС КНИЖКОВИХ ВІДЕООГЛЯДІВ "ФАБРИКА ВРАЖЕНЬ" (0)
[21.12.2015]
КІНОФЕСТИВАЛЬ ДО 80-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА (0)
[12.10.2015]
5-8 ЛИСТОПАДА ВІДБУДЕТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА ВИСТАВКА "УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР - 2015. УКРАЇНА - КРАЇНА МАЙСТРІВ" (0)
[06.10.2015]
ГОСТИННО ЗАПРОШУЄМО НА КІНОФЕСТ-ПРЕЗЕНТАЦІЮ НАРОДНОЇ КІНОСТУДІЇ «МАЛЬВИ» (0)
[28.09.2015]
МІЖНАРОДНИЙ КНИЖКОВИЙ ЯРМАРОК (0)
[25.09.2015]
28 ВЕРЕСНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО САЙТА «ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО» (0)

Форма входу

Черкаська обласна державна адміністрація © 2024