Відкриття персональної виставки черкаської художниці Тетяни Черевань під назвою «Мистецтво бути» відбудеться 2 листопада о 16 годині у Черкаському художньому музеї.
Художниця Тетяна Черевань, презентуючи публіці дві нові серії своїх робіт, об’єднаних у проекті «Мистецтво бути», демонструє новий період свого творчого життя. Як зрілий та успішний художник, що здійснював пошук власного стилю, власних смислів та тем, Т. Черевань уже має цілу низку творчих періодів. Кожен із них – це не лише творчі досягнення, це й особисто пережиті почуття, життєві події та досвід. Перший період, у якому вже проявилася художня індивідуальність, можна було б назвати «Срібне світло»: легкі блакитно-срібні графічні композиції ніби світилися зсередини, а темою цих картин тоді стали жінки, що легко сприймали життя. Наступний яскравий період «Оранжевий» включив у себе дві серії, сповнені провокацій: «Мої подруги» та «Грані дозволеного».
Можливо, нова виставка «Мистецтво бути» ознаменує новий період – його не можна визначити одним кольором, що превалює. Хоча у роботах несподівано з’являється червоний, якого Тетяна раніше намагалася уникати. Визначити назву нинішнього творчого та особистого періоду можна словом «Ніжність». Бути ніжним – значить оберігати предмет своєї ніжності, і цим предметом може бути не лише чоловік, сини, подруги, речі та події, але й сприйняття самої себе у цьому світі. Квіти у нових роботах художниці набули більш реалістичних ознак, тобто вони стали більш живими, а значить такими, які вимагають більш обережного, ніжного ставлення до себе і до того, що ці квіти оточують – пару, яка очікує на первістка («Поцілунок янгола»). А у серії «Тотем» квітка живе у переконливому орнаменті, що надає сили персонажам, як от молодій самотній жінці, яка щойно знайшла свою впевненість («Я більше ніколи не втрачу себе»).
Тетяна Черевань змогла стати яскравою особистістю у творчому світі. Її творча енергія дозволяє не лише світитися їй, але й осяювати світи інших людей.
Легкі імпровізаційні композиції Тетяни Черевань порівнянні із танцем. Квітка у її творах є узагальнювальним символом, що несе в собі поліфонічне смислове навантаження. Створена серія ноктюрнів, кожен з яких має своє виняткове візуальне звучання.
Утім, про прекрасні твори можна говорити безкінечно, нічого при тому не сказавши. Найкраще один раз побачити на власні очі. Що ми й пропонуємо Вам зробити 2 листопада.
|