ХХІ обласна виставка дитячого образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання Черкащини, традиційно присвячена 199-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, відкрилася 5 березня в Черкаському обласному художньому музеї. З нагоди відкриття для присутніх відбувся музичний концерт, створений силами учнів та викладачів дитячих музичних шкіл м. Черкас.
З відкриттям виставки присутніх привітали: заступник голови Черкаської обласної ради з гуманітарних питань Касян Василь Петрович; директор Черкаського художнього музею Ольга Дмитрівна Гладун; голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Мартинова Ольга Михайлівна; заступник голови Черкаської обласної організації Національної спілки художників України, заслужений художник України Фізер Іван Васильович; методист вищої категорії обласного методичного кабінету навчальних закладів культури і мистецтв при управлінні культури Черкаської облдержадміністрації Шевченко Микола Петрович.
Уже 21 рік кожної весни до дня народження нашого земляка Т. Г. Шевченка в обласному художньому музеї традиційно проводиться обласна виставка дитячих малюнків. Спочатку це були невеликі звітні виставки шкіл мистецтва області. З часом виставка переросла у вагомий захід для творчих дітей, де раз на рік талановиті діти з районів краю зустрічаються разом. Можливість побачити свої роботи поряд з іншими в художньому музеї, отримати пояснення-аналіз від фахівців, почути зауваження відомих майстрів стало важливим чинником навчального процесу й певною сходинкою у становленні творчої особистості. Робота журі з подальшим широким обговоренням робіт, концертні дитячі програми, майстер-класи, нагорода переможців, інші програмні заходи під час дії виставки поступово перетворили традиційні відкриття (вернісажі) на фестивалі дитячого образотворчого та декоративного мистецтва.
Однією з найцікавіших сторінок виставково-фестивальної історії є дитяча Шевченкіана. Поетичні образи Великого Кобзаря складають зміст і сюжетну канву багатьох дитячих творів. Проведення дитячого фестивалю – яскраве свідчення талановитості наших дітей, їх мистецької фантазії. З року в рік на світ з’являються все нові дитячі художні образи, що свідчить про зацікавленість дітей в історії України, її національних героях, народних обрядах і святах, мальовничих краєвидах рідного краю. Звісно, не дивно, що особливу увагу діти-митці виявляють до улюблених сюжетів народних казок і літературних героїв Кобзаря. Досягненням цього дитячого фестивалю, свідченням його популярності і престижності було запровадження у 1998 році обласною радою щорічної премії імені Данила Нарбута – премії для відзначення обдарованих учнів, роботи яких отримали найвищу оцінку журі за патріотичну тематику, майстерність, самобутність й оригінальність.
Цього року на дитячій виставці представлено 656 робіт від 574 вихованців мистецьких шкіл Черкаського краю. Характерною рисою історії дитячої виставки є те, що кожного року помітно зростає рівень майстерності учнів та мистецька цінність їхніх творів. Завдяки фестивалю, зазнає якісних змін організація навчально-виховного процесу на відділеннях образотворчого мистецтва в школах естетичного виховання області. Викладання фаху й проведення щорічних дитячих виставок стали взаємопов’язаними, оскільки школи протягом року працюють і відбирають найкращі роботи, щоб представити їх у музеї. Дух суперництва, бажання бути відзначеним активізує й викладачів мистецьких шкіл області. За 21 рік існування виставки перетворилися на очікуване свято.
|