Перша персональна виставка у творчості художника Івана Колісника відкрилася 8 листопада в Черкаському обласному художньому музеї. В експозиції – живописні роботи останніх років: пейзажі, натюрморти, сюжетні портрети. На відкриття завітали численні представники творчої інтелігенції міста.
Народився Іван Колісник у 1961 році на Полтавщині. Після закінчення Київського політехнічного інституту з 1984 року живе й працює в Черкасах. З того ж часу серйозно займається малюванням та живописом. Природжений естетизм, помножений на наполегливість та самовідданість, а також спілкування та приватні заняття з такими фахівцями, як заслужений художник України Євген Найден, Володимир Нестеров, Володимир Жигало компенсували досить пізній, як на загал, старт у мистецтві.
З початку 90-х Іван Колісник бере участь у міських та обласних виставках образотворчого мистецтва – щорічних презентаціях творчості молодих художників, тематичних проектах тощо. У 2003 разом з колегою по пензлю Анатолієм Куксовим представляв свою творчість у Черкаському художньому музеї експозицією «Образ і колір».
Про якісь стилістичні особливості своїх робіт сам художник говорити не любить, надаючи можливість глядачеві отримувати власні враження й формулювати власні судження. Хіба наполягає, що не шукав і не шукатиме наперед «виграшних» сюжетів для зображення: «Не так важливо, що зображене на полотні, як те, як це зображено», – каже художник. І тому його погляд може зупинити скоріше гармонія кольорів, притаманна звичайним, навіть буденним, об’єктам. І ця гармонія раптово виявляє у «звичайному» непомітну на перший погляд незвичайність, навіть символізм. Основою для формування та розвитку свого творчого почерку Іван Колісник вважає живописне опанування світла в усій його багатогранності – колірності, динаміці, яскравості тощо – як найважливішого засобу образотворення та досягнення максимальної виразності робіт. У цьому значенні взірцями для себе вважає творчість геніальних Вінсента Ван-Гона, Поля Сезана, Едгара Дега, Анрі Матіса.
Художник дякує всім за цікавість до його творчості і запрошує переглянути більше його робіт на авторському сайті: www.koliart.com.
|