4 березня у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась ХХІІІ обласна дитяча виставка образотворчого мистецтва учнів шкіл естетичного виховання Черкащини, присвячена 201-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Для талановитих дітей області – це можливість побачити свої роботи поряд з іншими, отримати пояснення-аналіз від фахівців, почути зауваження відомих майстрів. Свідченням популярності і престижності виставки було встановлення Обласною Радою у 1998 році премії імені Данила Нарбута для відзначення обдарованих учнів, роботи яких отримали найвищу оцінку журі за патріотичну тематику, майстерність і самобутність. Дух суперництва, бажання бути відзначеним активізує учнів та викладачів мистецьких шкіл області.
Проведення дитячого конкурсу – яскраве свідчення талановитості дітей, їх мистецької фантазії. У цьому році на дитячій виставці представлено майже п’ятсот робіт вихованців мистецьких шкіл Черкаського краю.
Однією з найцікавіших сторінок виставки є Шавченкіана. Поетичні образи Великого Кобзаря складають зміст і сюжетну канву багатьох дитячих творів. Робота журі з подальшим широким обговоренням робіт, нагорода переможців інші програмні заходи під час дії виставки поступово перетворили ії традиційні відкриття (вернісажі) на знакову подію образотворчого та декоративного мистецтва.
Характерною рисою історії дитячої виставки є те, що кожного року помітно зростає рівень майстерності учнів та мистецька цінність їх творів. Завдячуючи проекту зазнає якісних змін організація навчально-виховного процесу на відділеннях образотворчого мистецтва в школах естетичного виховання області. Викладання фаху і проведення щорічних дитячих виставок стають взаємопов’язаними. Оскільки школи протягом року працюють і відбирають кращі роботи, щоб представити їх в музеї.
|