Перша персональна виставка черкаської художниці Ніни Котенко відкрилася 28 березня у Черкаському обласному художньому музеї. Виставка презентує творчий пошук, що є найважливішим у формуванні кожного художника і приводить його до власної неповторної вимови. Все сприйняття навколишнього світу, вербальне і невербальне, втілилося Ніною Котенко в певному ідеальному світі, наповненому символічним змістом. Вона передає застиглість часу – вимір, який належить роздумам, переживанням, мріям.
Якщо говорити про те, що художник за допомогою пензля та фарб передає на картині свою сутність, то у Ніни сутність сповнена спокою, тепла, світла. У кожній картині присутня таємничість, через що її творчість можна зарахувати до живопису символічного.
Важливим засобом творення в Ніни Котенко є насичений яскравий колір. Вигаданий простір у чомусь надреальний і досить мінімалістичний, хоча в ньому присутні дерева, будівлі, людські образи. Але виникає ефект марева снів, де створений час і одночасно позачасовість, реальність і ірреальність: пусті вулиці, містичне світло, розріджене туманом, загадкові силуети жінки. Усі образи, присутні в просторі, є носіями таїни.
Більшість робіт Ніни Котенко не мають назви, бо це б було зайвим – обмежити назвою, тут одне суцільне світовідчуття, абстраговане на полотнах... А назву може віднайти сам глядач...
Коротка довідка. Ніна Котенко народилась 29 березня 1988 року в місті Черкаси. Навчалася у художній школі ім. Д. Г. Нарбута (2001 – 2003 роки) – викладач Битенська Світлана Іванівна, у Черкаському художньо-технічному коледжі (2003 – 2007 роки), у Кіровоградському інституті регіонального управління і економіки на спеціальності «дизайн» (2007 – 2009 роки).
|