Традиційний, на цей раз дев’ятий, відкритий дитячий музичний конкурс пам’яті П. І. Чайковського був нещодавно проведений у стінах Кам’янської дитячої музичної школи. Нагадаємо, що це одне з найбільш значущих творчих змагань, які проводяться на Черкащині серед юних обдарованих музикантів. Його щорічно з 2003 року проводить Кам’янський державний історико-культурний заповідник спільно з Національною музичною радою України при ЮНЕСКО, Російським центром науки і культури в Києві, Національною Спілкою композиторів України та Посольством Російської Федерації в Україні.
Цього разу на сцені концертного залу дитячої музичної школи призові місця виборювали 46 конкурсантів з 18 населених пунктів 9 областей України, а також учні музичних шкіл та шкіл мистецтв Російської Федерації та Республіки Білорусь.
До програмних вимог входили: твір П. І. Чайковського, твір великої форми та твір українського композитора, які виконувалися з фаху скрипки та фортепіано.
Переможцями ІХ конкурсу з фаху фортепіано стали в молодшій групі: Вікторія Діденко (ІІ місце, м. Лозова, Харківська обл.), кам’янчанки Юлія Могила та Софія Безпала (педагоги – Н. М. Лиходід та Н. П. Василенко) (розділили третє місце). У середній групі І місце отримав Максим Шарпарь з м. Єнакієве Донецької області, ІІ місце здобув кам’янчанин Олексій Лук’янець (педагог – Н. М. Лиходід ), ІІІ – Андрій Гераськін з м. Шполи. У старшій групі І місце виборола Даша Коломієць з м. Кам’янки (педагог Н. М. Лиходід ), ІІ місце – Вероніка Кучма з м. Єнакієве, ІІІ місце – Ірина Яловська з м. Кременець Тернопільської області.
У середній групі з фаху скрипки переможцем стала Дар’я Болдіжар (м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.), яка посіла третє місце. У старшій групі ІІ місце поділили Вероніка Рубцова (м. Клін, Російська Федерація) та Анастасія Шевчук (м. Звенигородка).
Усі конкурсанти і педагоги отримали дипломи учасника ІХ конкурсу пам’яті П. І. Чайковського та цінні подарунки від головного організатора конкурсів – Кам’янського заповідника й одного із засновників – мистецької фундації "Наше" з м. Києва.
Незабутньою стала зустріч учасників конкурсу з головою журі – композитором, академіком Академії мистецтв, народним артистом, Героєм України, лауреатом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Мирославом Скориком. Саме про його музичний твір "Мелодія" відомий художник сучасності Іван Марчук колись сказав, що він є духовним гімном України.
За традицією всі учасники мистецького свята поклали квіти до пам’ятника видатному композиторові. А в музеї О. С. Пушкіна і П. І. Чайковського відбувся концерт лауреатів. Безумовно, конкурс став визначною подією в культурному житті нашого краю і полишив незабутнє враження у всіх учасників і гостей.
|