Практично завершені роботи з реконструкції фасаду Черкаського обласного краєзнавчого музею. На сьогодні готові дві стіни фасаду та на дві третини третя стіна. Колектив музею давно добивався можливості вдихнути нове життя в застарілу будівлю. Нарешті, перші кроки в потрібному напрямку зроблено.
Споруда Черкаського обласного краєзнавчого музею була здана будівельниками в експлуатацію у грудні 1983 року. Того ж місяця розпочалося перевезення експонатів у нове приміщення та виконано перші роботи щодо створення нової експозиції, авторами проекту якої, як і приміщення, стали імениті черкаські архітектори: Кондратський Л. С., Собчук М. Я., Фурсенко С. М. За оригінальне вирішення проекту група архітекторів, а також Дубовий О. М. та Стеценко О. П. були удостоєні високого звання Лауреатів Державної премії ім. Т. Г. Шевченка (1986 р.).
З того часу будівля не зазнала ніяких змін та не було проведено жодного капітального ремонту. За ці роки особливо постраждав фасад приміщення музею. Облицювальна плитка із кримського вапняку під впливом погодних умов (дощ, сніг, вітер, ожеледь, перепади температури) почорніла, потріскалась у багатьох місцях, повідпадала фрагментами. Через це збільшилась загроза проникнення усередину приміщення вологи, а з нею – і грибків. Це дуже небезпечно для експонатів.
Протягом останніх п’яти років колектив музею неодноразово звертався до вищих інстанцій з проханням виділити кошти на ремонт фасаду та примузейного майдану. У 2011 році рішенням сесії обласної ради кошти на ремонт фасаду музею у кількості 250 тисяч гривень були виділені. Згідно зі складеною проектно-кошторисною документацією, їх повинно вистачити на три сторони фасаду музею. Роботи по ремонту розпочалися на початку жовтня 2011 року. Завершити їх планується до кінця листопада цього року (за сприятливих погодних умов).
Замовлення на виконання ремонтних робіт виконує організація "Центр-утеплення". Реставрацію здійснюють ретельно, під прискіпливим наглядом авторської групи архітекторів, які розробили цілу низку рекомендацій щодо проведення ремонту. Стіни шліфуються вручну, тріщини та вибоїни реставруються і тільки потім покриваються протигрибковим, закріплюючим та водовідштовхуючим розчином. Таке трійне покриття має захистити стіни від руйнування та проникнення вологи всередину.
|