Цікавою і неординарною подією відзначився цьогорічний травень. З 21 по 23 травня на базі Черкаського обласного краєзнавчого музею спільно з управлінням культури і туризму Черкаської облдержадміністрації та обласними курсами підвищення кваліфікації працівників культури відбувся обласний музейний науково-практичний семінар.
У заході взяли участь музейники Черкащини. Протягом трьох днів вони мали змогу поспілкуватися з колегами, обмінятися професійним досвідом, відвідати змістовні екскурсії та яскраві заходи.
Зокрема, музейників запросили до приватного історико-етнографічного музею "Козацькі землі України" лауреата державної премії ім. Т. Г. Шевченка Володимира Недяка, де вони відразу поринули в атмосферу старовини і пережили справжню пригоду під назвою "Ніч у музеї по-Вереміївськи".
Присутні занурилися в минуле через призму споруд, відтворених за давніми кресленнями, старовинних предметів та давнього одягу, – усі ці речі створили неперевершене відчуття перебування у справжньому стародавньому селі ХVII ст. А п’янкий присмак авантюри і куражу, що їх не уникнути, коли, хоча б в уяві, подорожуєш крізь століття, додали своїми піснями учасники українського гурту "Мандри".
Крім того, протягом трьох днів музейники долучилися до заходів присвячених 150-річчю від дня перепоховання Т. Г. Шевченка у м. Каневі. Відвідавши оновлений державний музей Т. Г. Шевченка Шевченківського національного заповідника, вдячні гості прослухали концепцію створення експозиції музею та оглянули нову виставку під назвою "Реліквії Шевченкового роду", створену з артефактів, пов’язаних із життям та діяльністю Т. Г. Шевченка та його родиною.
Гідним завершенням насиченої подіями триденної зустрічі музейчиків стали відвідини фондів Обласного краєзнавчого музею та музею "Кобзаря" Т. Г. Шевченка. Для учасників було проведено "круглий стіл", на якому підбили підсумки обласного музейного науково-практичного семінару, вручили музейникам свідоцтва працівників культури та обговорили напрямки підготовки до святкування 200-річного ювілею Т. Г. Шевченка.
|