Презентація книги "Корсунь староденний" (автори – Степенькіна П. Я., Дремлюк С. П., Ніколенко А. Г., Степенькін С. Ю.) відбулася 27 липня в художній галереї Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. У книзі на основі архівних джерел, літератури, спогадів та свідчень сучасників авторам вдалося поєднати минуле й сьогодення старовинного міста Корсуня-Шевченківського, розповісти про його мешканців. Це вперше в українській історіографії ґрунтовно досліджена історія міста: його заснування, становлення та розвиток у контексті історії України.
Ведуча презентації кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, директор Заповідника Степенькіна П. Я. розповіла про роботу над книгою впродовж 5 років. Назва книги "запозичена" з поеми "Гайдамаки" Тараса Шевченка: "Сумує Корсунь староденний…". Рецензенти книги – доктор історичних наук, професор, отець Юрій Мицик (м. Київ) та доктор історичних наук, професор Чабан А. Ю. (м. Черкаси). Книга має 448 сторінок, багато ілюстрована.
У презентації книги взяли участь заступник голови Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації Григоренко О. М., керівник апарату Корсунь-Шевченківської районної ради Саєнко В. І., заступник генерального директора Генерального представництва по обслуговуванню іноземних представництв Ковтун В. К., видавець Чабаненко Ю. А. Усі вони дали високу оцінку роботі авторського колективу книги.

Історична частина книги носить назву "Минуле і сьогодення Корсуня", де на основі архівних джерел, історичних реконструкцій у хронологічному порядку від часів Київської Русі до сьогодення розповідається про історію славетного Корсуня. Як відомо, у роки Київської Русі Корсунь був центром удільного князівства, за часів козаччини – центром одного з найбільших в Україні козацьких полків – Корсунського, у ХVІІІ ст. – одного з найбагатших в Україні староств, у ХІХ ст. Корсунь був добре знаний в Європі через палацово-парковий ансамбль. У ХХ ст. Корсунь увійшов в аннали всесвітньої історії через Корсунь-Шевченківську операцію. Що принесе Корсуню популярність і значимість у ХХІ ст. – над цим має замислитись молоде покоління.
Про своє враження від роботу над книгою розповіла Дремлюк С. П. Авторському колективу довелося обійти 165 вулиць і 53 провулки. У Корсуні, як і в Римі, вулиці і провулки розкинулися на 7 горбах.
У роботі над книгою авторському колективу значну допомогу надали жителі міста: колишній учитель середньої школи № 2 Томіленко О. Д.; краєзнавець Ворошило Л. К.; колишня інженер-метролог верстатобудівного заводу Поліщук Р. М.; начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації Шкребтій О.М.
На презентації виступила також Поліщук Р. М., яка розповіла про те, що збір матеріалів потребував значних фізичних зусиль. На сторінках книги є згадки про її батька, колишнього голову міської ради, та чоловіка, колишнього директора машзаводу.
Заслужений працівник культури України Бахмут А. І. особливий акцент зробив на тому, що книга дасть можливість корсунцям дізнатися про героїчну історію Корсуня, її славетних земляків.
Своєрідним доповненням презентації був вдало підібраний відеоряд фотографій старого й сучасного Корсуня. Автором відеоряду була Шевченко Л. З.
Під час презентації всі виступаючі схвально відгукнулися про нове видання, що є гідним дарунком Корсуню у рік 980-річчя.
Л.Г. Овсієнко,
заступник директора Корсунь-Шевченківського
державного історико-культурного заповідника
|