Презентація наукового видання «Музейний альманах 3» відбулася 9 квітня в Черкаському обласному художньому музеї. Це вже трете наукове видання музею. На його сторінках отримав подальший розвиток такий важливий напрям музейної роботи, як форми збереження, вивчення та трансляції історико-культурних смислів, втілених у музейних експонатах, висвітлено новітні виставкові та соціально-орієнтовані проекти, напрацювання в галузі музейної педагогіки.
У збірці подано наукові матеріали, статті, виступи, есе наукових співробітників музею, висвітлено сторінки історії Черкаського художнього музею. Автори знайомлять читачів з фондовими збірками обласного художнього музею, досліджують творчість відомих митців, аналізують музейні раритети, розглядають інноваційний досвід музейної роботи в контексті сучасних культурних перетворень. У межах гуманітарного проекту «Динамічний музей» впроваджена нова філософсько-культурологічна тематика, яка надає можливість студентам та викладачам вишів – учасникам виставкових заходів та творчих зустрічей – на конкурсній основі публікувати матеріали у виданнях музейного Альманаху. Це свідчить про зміну характеру відносин між музеями та відвідувачами, які сприймаються як рівноправні партнери в роботі музейних установ.
Поява Альманаху виявилася засобом систематизації роботи музею та необхідним підґрунтям для вдосконалення наукового потенціалу музейних працівників. Започаткована традиція є основою для проведення «круглих столів» з актуальних проблем музеєзнавства, на які запрошуються провідні художники, дизайнери, науковці міста.
Збірку адресовано науковим працівникам музейних закладів, мистецтвознавцям, культурологам, педагогам, а також усім читачам, об’єктом зацікавленості яких є мистецтво та музейна справа.
Презентувала «Музейний альманах 3» старший науковий співробітник музею, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Оксана Пушонкова. В обговоренні наукового видання взяли участь: директор Черкаського обласного художнього музею Ольга Гладун і науковці музею, заслужений художник України Олександра Теліженко, заслужений художник України Іван Бондар, член Національної спілки художників України Леся Корж. Серед присутніх – представники черкаських бібліотек, художники, журналісти.
|