…А назва цьому раю – Нетеребка!
Дитинства рай! – Свята моя земля!
Орали ж оце поле предки…
Ярок, лісочок видні ледь здаля,
А назва цьому раю – Нетеребка.
(Владлен Ковтун)
Прекрасний Надросянський край! Багатство цієї землі вражає. Вражає величчю природи, глибинною мудрістю людей, щирістю їхніх душ, безмежжям їхніх сердець, силою їхньої пісні!
Переповнюють емоції, губляться думки, коли чуєш прекрасну українську пісню, то сумну, як осінній дощ, то веселу, як безтурботні дітлахи. Піднімаєш очі, а над тобою - пливуть лелеки … Заворожений… В раю…
Всі ці слова народилися після відвідин села Нетеребка. В одному із найбільших сільських будинків культури області працюють невгамовні, талановиті люди. Вони несуть своєю працею красу і любов. Вони зберігають і примножують традиції. Вони – справжні патріоти!
Давайте ж знайомитися ближче з гостинними господарями.
Сільський голова – Марія Василівна Прутас: «Нетеребка – найкраще село! А нетеребчани – трудолюбиві і заможні люди. Ми вміємо і працювати, і відпочивати. Ставали неодноразово переможцями різних конкурсів і в різних номінаціях. З гордістю говоримо про наші досягнення, про наші проекти.
Звідки черпаємо сили? Мабуть, її дає нам наша земля і наші батьки. Старше покоління має наскільки сильний заряд енергетики, що його вистачає на всіх! З них ми всі беремо приклад! І низько вклоняємося їм за їхню справу!»
Директор Будинку культури – Володимир Володимирович Піль: «ВІА «Росичі», фольклорний колектив «Червона калина», ансамбль української народної пісні «Горлиця», ансамбль бубоністів, танцювальний, драматичний колективи, більше десяти гуртків! Хто ще з сільських Будинків культури може пишатися таким активним культурним життям! А скільки свят ми організовуємо для односельців! Влітку – думаю були єдині в районі, хто провів свято Прапора. У програмі була не просто концертна програма, а й урочисте підняття прапора (84-річний житель села, учасник Великої Вітчизняної війни Ковтун Олександр Микитович та 12-річний Женя Іващенко з гордістю виконали цю почесну місію) та мотопробіг з прапорами по селах нашої сільської ради – Нетеребці, Набутову. Приємним була активна участь молоді у цьому заході. А нещодавнє Свято Вітряка стало пам’ятною подією для жителів не лише нашого, а й всіх навколишніх сіл!»
Художній керівник Будинку культури Людмила Миколаївна Савенко: «Ще в 60-70-х роках у Нетеребці був чудовий хор, один з найкращих в Україні сільських хорів. Він налічував близько 70 учасників. Традиції щодо участі у художній самодіяльності в селі закладені дуже глибоко. Ми постійно у пошуці: пишемо нові сценарії, шукаємо нові пісні, придумуємо нові інсценізації. Наш сценарій відзначення Дня села зайняв перше місце в обласному конкурсі сценаріїв масових заходів у 2008 році. Попрацювавши над фото-відео-матеріалами, узагальнивши наші надбання, прозвітувавши про них – стали і кращим сільським будинком культури. У подарунок отримали відеокамеру, правда отримали через певний проміжок часу, і не з рук тих людей, які оголошували нас переможцями, але то вже зовсім інша історія.
Наші творчі колективи не тільки роблять святковими будні нетеребчан. Дуже приємним є момент, коли наші колективи запрошують на родинні свята – на весілля чи ювілеї.»
Колектив «Червона калина», що створений ще у 1968 році, є нашою найбільшою гордістю! Звання «народного» колектив отримав у 2006 році, а цього року став переможцем у сезоні «Весна – 2009» Всеукраїнського фестивалю «Фольк-мюзік».
Звичайно, склад колективу змінюється, проте справжнім «кістяком» ансамблю варто назвати Марічку Черепин, Олександра Андрійовича Кеся, Нелю Андріївну Мовчун. Вони вже більше 40 років на сцені! У всіх цих людей одна відповідь на запитання «Чому ви співаєте? Як ви все встигаєте?» відповідь єдина: «Без пісні не уявляємо життя! Поки ми співаємо – ми живем!» Бути байдужими, сховати свої емоції, коли виступає цей колектив не можливо! Вони – справжні майстри своєї справи! Справжні артисти!
Євдокія Бабенко – не залишить байдужим нікого з глядачів. Під її бубон так і хочеться пританцьовувати! Всі аплодують стоячи! І забувають про всі негаразди, проблеми та економічні кризи!
Цим гарним і талановитим людям всі зажди дякують за виступ. За їхню щирість, за неповторність, за те, що маючи дома господарство, городи, знаходять час для репетицій і концертів. Вдячні вам, шановні нетеребчани, за вашу звитяжну працю на ниві культури! І це не просто пафосні слова, це все від серця, адже ви – це справжня, жива і єдина, прекрасна і велика, міцна, непохитна, мелодійна і дзвінка душа України!
|