Масштабні детальні статті про події в галузі культури, портретні нариси її найславетніших діячів, наукові доробки сучасних працівників культури та багато іншої цікавої інформації
Із Казахстану (із м. Форт-Шевченко, де відбував, свого часу, заслання український Пророк Тарас Шевченко) повернулася делегація Черкащини. Там проходив І Міжнародний фольклорний фестиваль, приурочений до 80-річчя створення музею Тараса Шевченка в цьому місті.
Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю "Наддніпрянські пасхальні піснеспіви" – привезли до Черкас із творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору "Канон" Об’єднання художніх колективів Черкаської обласної ради. Черкащани не тільки вибороли звання найкращого колективу в номінації професійних світських хорів, а й стали володарями Гран-прі. Художній керівник "Канону" – Євген Валовенко – визнаний найкращим серед диригентів.
У заході взяли участь 15 хорових колективів із Ватутіного, Городища, Сміли, Умані, Канева, Монастирища, міст і сіл Кам’янського, Маньківського, Корсунь-Шевченківського, Тальнівського, Шполянського, Звенигородського та Катеринопільського районів. Учасників свята привітали заступник директора обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Людмила Глухенко та перший заступник міського голови м. Ватутіного Олександр Заборовець.
Для кожної творчої особистості настає вирішальний час, який змушує зробити відважний необхідний вчинок задля свого подальшого розвитку. Так, у квітні 1994 року Віра Красномовець та Олександр Жуковський зробили цей крок і створили творчий тандем – сімейний дует "Родина".
З-поміж безлічі книг, створених людством за історію його існування, виділяються ті, що мають для окремих народів значення заповітне. Безперечно, в Україні до таких належить "Кобзар" Тараса Григоровича Шевченка – книга, яку український народ поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів.
Морозного дня 18 лютого 2012 року до Звенигородського районного Будинку культури на регіональний огляд-конкурс родинної творчості з’їхалися родини, сімейні колективи та майстри-аматори з Лисянського, Звенигородського, Катеринопільського, Шполянського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського, Смілянського районів та міст Сміла, Ватутіне.
Музичним фрагментом II-ї симфонії П. І. Чайковського, написаної в Кам’янці, розпочалися 10 лютого урочистості з нагоди 75-річного ювілею з дня створення літературно-меморіального музею О. С. Пушкіна і П. І. Чайковського.
Семимильний крок у напрямку інформаційного суспільства зробили за останні роки бібліотеки Черкащини. Відбулося це, завдяки програмі "Бібліоміст". Так, у 2010 році вісім бібліотек Чорнобаївського району та чотири бібліотеки Христинівського району напередодні Дня бібліотечних працівників отримали чудовий дарунок від програми – вони були оснащені комп’ютерною технікою для надання читачам безкоштовного доступу до Інтернету. Подія стала одним із перших етапів практичного втілення мети "Бібліомосту" – забезпечити до листопаду 2013 року 1600 публічних бібліотек України комп’ютерною технікою для організації на їх базі нової бібліотечної послуги вільного доступу до Інтернету та інтеграції обладнання в роботу бібліотек. Таких масштабів комп’ютеризації бібліотечних закладів Україна ще не знала. Реалізує програму організація IREX, що має великий досвід здійснення аналогічних проектів в Україні та в інших країнах світу.
Справжню новорічну феєрію підготували для шанувальників класичної й народної музики творчі колективи й окремі виконавці Черкаської обласної філармонії. В останній тиждень 2011 року в залі філармонії можна було насолодитися одразу двома передноворічними концертами: 27 грудня – святковим концертом камерного оркестру Олександра Дяченка, а 29 грудня – великим новорічним концертом усіх інших творчих колективів філармонії, її солістів та спеціально запрошених гостей.
Грудень 2011 року студентам Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського запам’ятається низкою цікавих творчих зустрічей з непересічними особистостями, концертів, яскравих культурних подій, що вже стали частиною внутрішньої історії освітнього закладу.