Управління культури Черкаської ОДА
Середа, 01.02.2023, 06:29
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Мои статьи [51]
Масштабні детальні статті про події в галузі культури, портретні нариси її найславетніших діячів, наукові доробки сучасних працівників культури та багато іншої цікавої інформації
Охорона культурної спадщини [3]
Категорія вміщуватиме новини у сфері охорони культурної спадщини, а також інформацію про особливості роботи з об’єктами культурної спадщини

Міні-чат
200

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мои статьи

БІБЛІОТЕКИ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ СТАЮТЬ ЦЕНТРАМИ РОЗВИТКУ ГРОМАД
"Бібліоміст" – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства культури України, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США.
 
Оснащення бібліотек відбувається на конкурсній основі. Переможцями першого туру конкурсу на Черкащині стали, як уже було зазначено, Чорнобаївська центральна бібліотека, разом зі своїми сімома філіями, та Христинівська центральна бібліотека, разом зі своїми трьома філіями. Загалом, бібліотеки кожного району отримали по 15 комп’ютерів із програмним забезпеченням, 4 принтери, 4 сканери та 4 комплекти мережевого обладнання, що також дозволяє бібліотекам надавати безпровідний доступ до Інтернету за технологією Wi-Fi читачам, що прийдуть до закладів зі своїми ноутбуками, нетбуками, кишеньковими комп’ютерами або смартфонами. Ці пристрої зараз популярні серед молоді та ділових людей. Центральна бібліотечна система (ЦБС) кожного району отримала техніку на загальну суму 9,888 доларів США. Ще на $14,460 корпорація Microsoft надала програмне забезпечення. Кожен комп’ютер укомплектовано веб-камерою, навушниками з мікрофоном та відповідним програмним забезпеченням, що також дає можливість користуватися відеозв’язком за допомогою програми Skype.
 
У другому турі конкурсу на Черкащині взяли участь 9 бібліотечних систем, із них 8 здобули перемогу. Такий високий результат свідчить про чудову підготовку учасників, їх високу творчу активність та винахідливість. Нехай ця перемога стане добрим почином та заохотить всі бібліотеки Черкащини й надалі брати участь у багатьох конкурсах (між іншим, "Бібліоміст" пропонує й інші, щоквартальні, конкурси).
 
Отже, переможцями другого туру стали:
 
1. Черкаський районний організаційно-методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи разом із шістьома філіями: Черкаською районною дитячою бібліотекою, Білозірською, Мошнівською, Руськополянською, Червонослобідською та Яснозірською сільськими бібліотеками.
 
2. Жашківська центральна районна бібліотека, разом із трьома філіями: Бузівською, Житнецькою та Леміщиською сільськими бібліотеками.
 
3. Звенигородська центральна районна бібліотека, разом з чотирма філіями: Звенигородською районною бібліотекою для дітей, Юрківською, Пединівською та Попівською сільськими бібліотеками.
 
4. Кам’янська центральна районна бібліотека, разом з шістьома філіями: Кам’янською районною бібліотекою для дітей, Вербівською, Грушківською, Жаботинською, Михайлівською та Ребедайлівською сільськими бібліотеками.
 
5. Маньківська центральна районна бібліотека, разом із трьома філіями: Маньківською районною бібліотекою для дітей, Подібнянською та Потаською сільськими бібліотеками.
 
6. Монастирищенська центральна районна бібліотека, разом із п’ятьма філіями: Аврамівською, Летичівською, Сатанівською, Копіюватською та Коритнянською сільськими бібліотеками.
 
7. Уманська центральна районна бібліотека, разом із шістьома філіями: Громівською, Бабанською, Паланською, Родниківською, Сушківською та Ладижинською сільськими бібліотеками.
 
8. Шполянська центральна районна бібліотека, разом із сімома філіями: Шполянською районною бібліотекою для дітей, Антонівською, Васильківською, Кримківською, Лип’янською, Матусівською та Ярославською сільськими бібліотеками.
 
48 бібліотек-переможців із Черкащини в 2011 році отримали 120 комп’ютерів. Для порівняння, Київщина отримала тільки 30 комп’ютерів, оскільки там лише 2 центральні бібліотеки здобули перемогу. У третьому турі конкурсу взяли участь 9 кращих бібліотечних систем Черкащини та зараз сподіваються на перемогу.
 
І не даремно. Адже, перемога – це не лише суто матеріальний стимул. Це водночас дійсно висока оцінка творчої роботи колективів бібліотек, що виявили ініціативу та винахідливість у пошуку нових ідей та форм обслуговування своїх читачів. Крім того, перемога не була б можливою без активної участі всіх гілок влади, від райдержадміністрацій, голів районних рад та начальників відділів культури. Керівники спонукали сільських голів до активної позиції та організували необхідну підготовку приміщень бібліотек. Безпосередньо підготовку здійснили спільними зусиллями сільські голови, директори ЦБС та завідувачі філій. На прохання відгукувалися також місцеві спонсори та добровольці. Сільськими громадами проведені роботи щодо ремонту приміщень бібліотек, підведення опалення. Були придбані меблі, підключений Інтернет. А сільський голова села Шельпахівка Христинівського району Обараз Віктор Сергійович навіть виділив для бібліотеки нове чудове приміщення із сучасним ремонтом та спеціальною кімнатою для комп’ютерів. Його приклад наслідували сільські голови села Ребедайлівка Левіцький Леонід Васильович та села Жаботин Плужник Тарас Анатолійович. Обидва села Кам’янського району. Результат підготовки бібліотек та перемоги в конкурсі показав силу злагодженої роботи керівників та трудових колективів.
 
Оснащення бібліотек не є кінцевою метою програми "Бібліоміст". Сучасні інформаційні технології надають нові можливості розвитку бібліотек та місцевих громад. Дослідження свідчать, що активна робота бібліотек, які надають вільний доступ до Інтернету, безпосередньо пов’язана з розвитком місцевої економіки. За даними публічної бібліотеки міста Сент-Луїс (США) кожен долар, інвестований в бібліотеки, повернувся чотирма доларами розвитку інфраструктури громад (http://www.slpl.lib.mo.us/libsrc/resresul.htm). Представники української влади також це добре розуміють. Так, для створення в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці тренінгового центру місцева влада виділила кошти для обладнання спеціального приміщення, виконання сучасного ремонту та закупівлі меблів. Чорнобаївську ЦБС у день відкриття роботи проекту прийшов привітати голова райдержадміністрації з дарунком у 30 тисяч грн. на поповнення бібліотечного фонду.
 
Чорнобаївщина вже встигла відчути потенціал розвитку сільських громад, де є бібліотеки з вільним доступом до швидкісного Інтернету, та вирішила за два наступні роки за власні кошти забезпечити інші бібліотеки району комп’ютерами з доступом до Інтернету. Цей почин збирається також підтримати й Монастирищенська райдержадміністрація.
 
Для роботи з отриманою технікою бібліотечні працівники пройшли спеціальне навчання в тренінговому центрі Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка.
 
Доступ до Інтернету дає також можливість ознайомитися з джерелами недержавного грантового фінансування. Наприклад, програма "Бібліоміст" пропонує ще три щоквартальні конкурси фінансування проектів, про які можна більше довідатися на сайті http://bibliomist.org. До речі, переможцями цих додаткових конкурсів на Черкащині вже стали Катеринопільська, Чорнобаївська та Христинівська центральні районні бібліотеки.
 
Миргород Юрій Володимирович,
регіональний представник програми "Бібліоміст"
у Черкаській області
Категорія: Мои статьи | Додав: Mary (08.02.2012)
Переглядів: 1629 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
   Анонс
[10.05.2016]
ЗАПРОШУЄМО ВІДВІДАТИ ЗАХІД (0)
[21.04.2016]
«ДЗВОНИ ЧОРНОБИЛЯ» (0)
[29.02.2016]
ЗАПРОШУЄМО НА ЗАХОДИ З ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА ЗАДНІПРОВСЬКОГО (0)
[25.02.2016]
ЗАПРОШУЄМО НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ КНИГИ (0)
[11.01.2016]
КОНКУРС КНИЖКОВИХ ВІДЕООГЛЯДІВ "ФАБРИКА ВРАЖЕНЬ" (0)
[21.12.2015]
КІНОФЕСТИВАЛЬ ДО 80-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА (0)
[12.10.2015]
5-8 ЛИСТОПАДА ВІДБУДЕТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА ВИСТАВКА "УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР - 2015. УКРАЇНА - КРАЇНА МАЙСТРІВ" (0)
[06.10.2015]
ГОСТИННО ЗАПРОШУЄМО НА КІНОФЕСТ-ПРЕЗЕНТАЦІЮ НАРОДНОЇ КІНОСТУДІЇ «МАЛЬВИ» (0)
[28.09.2015]
МІЖНАРОДНИЙ КНИЖКОВИЙ ЯРМАРОК (0)
[25.09.2015]
28 ВЕРЕСНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО САЙТА «ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО» (0)

Форма входу

Черкаська обласна державна адміністрація © 2023