Управління культури Черкаської ОДА
П`ятниця, 26.04.2024, 21:03
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Мои статьи [51]
Масштабні детальні статті про події в галузі культури, портретні нариси її найславетніших діячів, наукові доробки сучасних працівників культури та багато іншої цікавої інформації
Охорона культурної спадщини [3]
Категорія вміщуватиме новини у сфері охорони культурної спадщини, а також інформацію про особливості роботи з об’єктами культурної спадщини

Міні-чат
200

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мои статьи

КАЛЕЙДОСКОП ЛИПНЕВИХ ЗАХОДІВ ЗАПОВІДНИКА "ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА"
  
 
Так, 2 липня відбулося відкриття відремонтованої художньої зали музею заповідника "Трипільська культура". Ця довгоочікувана подія збігається за часом із дебютом виставки художніх творів під назвою "Сільські картини" американської режисерки експериментального кіно Наомі Умань, яка вже тривалий час проживає у с. Легедзиному. Надихнувшись неперевершеними Тальнівськими краєвидами, красою і різноманітністю української природи, Наомі почала малювати. Її художні витвори неповторні й привабливі, це образне та оригінальне бачення світу, мікс традиційного українського сільського малюнку та індіанських мотивів. На виставці під символічною назвою "Сільські картини" було представлено 30 робіт. Експозицію відвідали більше ста осіб, серед яких – аташе з питань преси та культури Посольства США в Україні.
 
  
 
6 липня у заповіднику відзначили стародавнє свято літнього сонцевороту, відоме усім під назвою Івана Купала. Традиційне народне гуляння перетворилося тут на масштабне "Купальське диво", організоване спільно з громадською організацією "Толока. Легедзине". Любителі автентики та фольклору стали свідками своєрідної реконструкції давнього звичаєвого дійства. Для відтворення відповідної атмосфери "Купальського дива" було підготовлено атрибути язичницького свята – Купала й Марену. Не забули й про плетіння вінків, катання на човні, розпалювання містичного багаття, пускання вогняного колеса, смакування кулешу та чаю з чудодійних трав. Відповідну атмосферу купальського свята допомагали створювати й запрошені етногурти: "Ойра" (Легедзине), "Рожаниця" (Київ), "Гуляйгород" (Київ), "Фолькнери" (Київ) та гурт Музею Івана Гончара (Київ).
 
     
 
16 липня вчетверте у заповіднику відбулося проведення чудового заходу з відтворення найдавніших трипільських традицій "Трипільська Толока". У ньому взяли участь близько 200 волонтерів із різних куточків України та з-за кордону. Учасники свята мали змогу долучитися до створення інтер’єру оригінального трипільського житла, допомагали виготовляти піч, подіум, вівтар, робоче місце, простінок; поновлювали розпис кольоровими глинами на зовнішніх стінах житла та гончарної майстерні, плели тин біля трипільського будинку. Потім гостей заповідника чекали екскурсії експозицією майбутнього музею, поїздка до місць археологічних розкопок, майстер-класи з виготовлення народної ляльки, ліпного трипільського посуду, роботи на вертикальному трипільському ткацькому верстаті. Охочі спостерігали за виготовленням земляної гончарної трипільської печі та випалюванням у ній "трипільського" посуду. Увечері учасники Толоки слухали гурт автентичного співу "Ойра", казки від Сашка Лірника, вивчали народні українські танці за допомогою майстер-класів Ольги Карапатої (учасниці етногурту "Божичі").
 
 
З 26 по 29 липня науковці державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура" долучилися до проведення Міжнародної наукової археологічної конференції "Прадавні землероби Південно-Східної Європи" (присвячена 30-річчю дослідження поселення-гіганта "Тальянки"). Захід було організовано за сприяння Інституту археології НАНУ та Уманського педагогічного університету ім. П. Тичини. У день відкриття конференції її учасники побували на місцях археологічних розкопок поселення "Тальянки", оглянули експозицію музею заповідника, стали учасниками прес-конференції, на якій були присутні 26 представників ЗМІ. Загалом, у з’їзді взяли участь 30 науковців із семи країн світу – України, Росії, Молдови, Румунії, Болгарії, Іспанії, Азербайджану.
Категорія: Мои статьи | Додав: Mary (05.08.2011)
Переглядів: 1220 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
   Анонс
[10.05.2016]
ЗАПРОШУЄМО ВІДВІДАТИ ЗАХІД (0)
[21.04.2016]
«ДЗВОНИ ЧОРНОБИЛЯ» (0)
[29.02.2016]
ЗАПРОШУЄМО НА ЗАХОДИ З ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ МИХАЙЛА ЗАДНІПРОВСЬКОГО (0)
[25.02.2016]
ЗАПРОШУЄМО НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ КНИГИ (0)
[11.01.2016]
КОНКУРС КНИЖКОВИХ ВІДЕООГЛЯДІВ "ФАБРИКА ВРАЖЕНЬ" (0)
[21.12.2015]
КІНОФЕСТИВАЛЬ ДО 80-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА (0)
[12.10.2015]
5-8 ЛИСТОПАДА ВІДБУДЕТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА ВИСТАВКА "УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР - 2015. УКРАЇНА - КРАЇНА МАЙСТРІВ" (0)
[06.10.2015]
ГОСТИННО ЗАПРОШУЄМО НА КІНОФЕСТ-ПРЕЗЕНТАЦІЮ НАРОДНОЇ КІНОСТУДІЇ «МАЛЬВИ» (0)
[28.09.2015]
МІЖНАРОДНИЙ КНИЖКОВИЙ ЯРМАРОК (0)
[25.09.2015]
28 ВЕРЕСНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО САЙТА «ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО» (0)

Форма входу

Черкаська обласна державна адміністрація © 2024