Корсунщина – унікальний край. Унікальний своєю історією, природою, а ще талановитими людьми, зокрема, майстрами образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва. На Корсунщині народились живописці Борис Купнєвський, Борис Федоренко, Сергій Дуплій, графік Микола Прокопенко, скульптор і медальєр Іван Кущ, майстер коренепластики Катерина Лазаренко.
Нині в Корсунь-Шевченківському районі мешкає багато художників та майстрів декоративно-вжиткового мистецтва. Реалізації творчого потенціалу митців Корсунщини сприяє громадське літературно-мистецьке об’єднання "Янталка", яке діє в районі з 2003 року. У мистецькому доробку янталківців не одна сотня полотен та творів декоративно-вжиткового мистецтва, що їх можна знайти в музейних збірках та в приватних колекціях не лише в Україні, а й за її межами. Художники та майстри декоративно-вжиткового мистецтва беруть участь у районних, обласних, регіональних та всеукраїнських виставках. Багатьох з них знають не лише на Черкащині, а й далеко за її межами.
У художній галереї Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника відбулось близько тридцяти персональних та групових виставок, на яких демонструвались роботи членів літературно-мистецького об’єднання "Янталка". Ці виставки мали значний резонанс.
У 2010 році започатковано представлення в художній галереї заповідника щорічних звітних виставок творчого доробку членів образотворчої секції "Янталки". Цьогорічна виставка приурочена до Дня художника, що відзначався 9 жовтня. На суд глядачів свій творчий доробок представили 8 митців: Іван Гречуха, Володимир Зирянов, Сергій Зирянов, Валерій Кушніренко, Валерій Мусатенко, Вадим Нелеп, Григорій Педченко, Антон Шевченко. Це художники різних поколінь. Найстаршому – за вісімдесят, наймолодший ще не досяг і тридцятирічного віку.
На виставці представлено 41 твір, переважно натюрморти та пейзажі. Особливе місце у творчості митців Корсунщини посідає архітектурний пейзаж, у центрі якого – палацово-парковий ансамбль у м. Корсуні-Шевченківському. Прекрасні старовинні будівлі цього ансамблю є на полотнах майже всіх художників.
Колоритом, майстерністю виконання приваблюють відвідувачів твори Івана Гречухи – старійшини митців Корсунщини. Вирізняються з-поміж інших і роботи Антона Шевченка. Вони у власноруч виготовлених художником дерев’яних рамах, які також є творами мистецтва.
"Родзинкою" виставки стали твори Валерія Мусатенка. Три роки тому в художника виник задум створити полотна на тему старовинного Корсуня. Для цього він використав старі літографії, малюнки, листівки. Але твори художника – це не просте копіювання, а творче осмислення теми і втілення її на полотнах.
Більшість представлених на виставці робіт написані художниками в 2011 році. Твори виконані на високому професійному рівні. Вони можуть стати окрасою і музейної експозиції, й інтер’єру офісу чи приватного помешкання.
Виставка експонуватиметься в художній галереї Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника до середини листопада. Запрошуємо познайомитися з творчістю митців Корсунщини.
П.Я. Степенькіна,
директор Корсунь-Шевченківського державного
історико-культурного заповідника,
заслужений працівник культури України
|