26 грудня погода була не зимовою: накрапав неприємний дощик, пронизливий вітер здирав капелюхи з перехожих, хмари не пускали назовні жодного сонячного промінчика. Але свята, започаткованого на Соборній площі у День святого Миколая, це не зіпсувало. У неділю біля ялинки знову зібралися народні майстри й вокальні колективи, щоб представити містянам нові розкішні сувеніри, заспівати прекрасних святкових пісень та продемонструвати несподіване театралізоване дійство. Цього разу до Черкас завітали артисти й майстри декоративно-прикладного мистецтва зі Шполянського району. І не даремно: їхні виступи й товари змусили посміхнутися не одного глядача, а дехто з міських гостей ялинки навіть не втримався і пішов у танок із Козою, Циганом та іншими ряженими.
Шполянський район було представлено чотирма колективами: народним аматорським автентичним ансамблем «Берегиня», народним аматорським ансамблем народної музики «Вечорниці» Шполянського міського будинку культури, етнографічним жіночим вокальним ансамблем «Спадщина» Сигнаївського сільського будинку культури та народним аматорським автентичним колективом «Барвінок» Лебединського сільського клубу.
Свій виступ шполянські ансамблі акцентували на власній самобутності, розмаїтті українських обрядів та національному колориті, – і не помилились! Колядки і щедрівки, гумористичні народні пісні та веселі примовки, запальні хороводи і танці з ряженими, новорічні естафети та різдвяний вертеп... Шполянські артисти використали практично всю гаму національних зимових розваг.
Вітання розпочинали Дід Мороз зі Снігуронькою. Але зовсім не цим звичним персонажам у дійстві була відведена центральна роль. Гості черкаської ялинки спробували використати відразу кілька образів і мотивів та досить вправно балансували між серйозним і смішним. Традиційний український вертеп додав «родзинку» дійству.
Тих, хто не встиг роздивитися всі деталі новорічного дійства або просто хоче побачити його ще раз, шполяни запрошують на традиційне районне свято «Щедрий вечір, добрий вечір», яке відбудеться 9 січня у м. Шполі.
У народі кажуть, що коли колядники оминають хату, добра її господарям не бачити. А от черкащанам пощастило – колядники до нашого міста зазирають дуже охоче, так що і багатство, і здоров’я, і щастя в новому році точно не пройдуть повз. Потрібно тільки у це вірити...
Театралізоване новорічне дійство та виставку виробів майстрів образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва від Шполянського району представляли: кращі аматорські народні фольклорні колективи:
- «Барвінок» Лебединського СК, кер. Любов Онищенко;
- «Берегиня» кер. Лідія Поліщук та ансамбль українських народних інструментів «Вечорниці» кер.Сергій Мельник міського будинку культури;
- хоровий колектив кер.О.Лоцман Сигнаївського сільського будинку культури.
З великим зацікавленням учасники свята розглядали роботи майстрів Шполянщини: ляльки-мотанки Інни Вовк, розмальовані пляшки Ольги Задворської, вишиті рушники Валентини Музиченько.
|