З 20 по 24 вересня в обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка пройшов традиційний щорічний вересневий Тиждень краєзнавства „Я починаюсь з отчої землі”.
Відкрився він Днем краєзнавця за назвою „Літописці нашого краю”. Впродовж дня студенти Черкаського вищого професійного училища ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою „Стоголоса історія моєї землі”, на якій була представлена література з історії Черкащини від найдавніших часів до сьогодення, подано матеріали про життєву і творчу біографію дослідників історії краю в різні часи.
Про те, що таке історія і чи правдива думка, що історія стає домислом істориків і письменників, юнаки і дівчата – студенти Черкаського факультету Київського національного університету культури і мистецтв поспілкувалися під час зустрічі із викладачем історії загальноосвітньої школи № 32 м. Черкас Миколою Миколайовичем Щербиною. Студенти цього університету – майбутні туристичні агенти, а тому їх цікавить все, що пов’язане з Черкащиною та дослідниками її історії. Серед них Василь Доманицький, Григорій Храбан, Михайло Пономаренко, Павло Соса та багато інших. Про цих краєзнавців йшлася мова на заході, а книги про них були представлені на книжково-ілюстративній виставці.
Цього ж дня в Оршанецькому центрі підготовки молодших спеціалістів для Державної прикордонної служби України відбувся вечір-ушанування ветеранів Великої Вітчизняної війни – учасників партизанського руху, який був присвячений Дню партизанської слави. Військовослужбовці контрактної служби з великою повагою слухали спогади і настанови Петра Семеновича Красовського – учасника бойових дій, полковника у відставці, заступника голови міської ради ветеранів; Тамари Петрівни Горб-Дубової – доньки командира партизанського загону імені Сталіна Петра Антоновича Дубового, що діяв в роки війни на Чигиринщині; подружжя Озеранів – Василя Юхимовича та Марії Григорівни, учасників партизанського руху на Черкащині, членів партизанського загону під командуванням Ф.Р.Савченка.
Вечір був організований управлінням культури і туризму Черкаської облдержадміністрації, обласною бібліотекою для юнацтва ім. В.Симоненка та обласним центром народної творчості.
Спогади ветеранів завершилися пісенними дарунками прекрасних колективів – тріо „Барви” та квартету „Розмай”. Ветеранів розчулила увага до них, а серед військовослужбовців спостерігалася глибока шана й увага до героїчного минулого сивочолих учасників буремних воєнних літ.
21 вересня пройшов літературно-мистецький вечір „Черкащина театральна”. Запрошені на вечір – старшокласники черкаських загальноосвітніх шкіл № 7 та № 21, а також з села Дубіївки Черкаського району ознайомились з історією становлення і розвитку театрального мистецтва в нашому краї, театральним сьогоденням, літературою, яка розкриває життя театральної Черкащини.
Із зацікавленням юнаки і дівчата сприйняли виступ гостя, актора і режисера академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка Олеся Павлютіна. Залучивши присутніх до діалогу, Олесь розповів про те, чим живе театр сьогодні, про його репертуар та провідних акторів. Відзначивши роль театру у формуванні духовно багатої особистості, актор запросив молодь, присутню на заході на відкриття 79-го театрального сезону.
Юнаки і дівчата, присутні на вечорі ще раз переконалися, що театр є своєрідним культурним осердям нашого регіону і займає одне із провідних місць у вихованні молодих людей. Приємним результатом вечора стало те, що 15 його учасників прийшли в театр на відкриття театрального сезону, який відбувся наступного дня – 22 вересня.
Переконатися в тому, що Симоненківська книгозбірня не лише скарбниця документів на різних носіях, яких налічується 170 тисяч екземплярів, не тільки інформаційний центр для молоді, а й своєрідна міні-галерея, де представлені роботи відомих художників Черкаського краю, відвідувачі змогли 22 вересня, здійснивши мистецьку мандрівку бібліотекою.
Студенти Черкаського державного бізнес-коледжу та учні загальноосвітньої школи № 5 м. Черкас ознайомитися з композицією, яка включає гобелен „Т.Г.Шевченко” Неоніли Недосєко та багатофігурне гіпсове панно на тему творів Т.Г.Шевченка роботи відомого Черкаського скульптора Віктора Крючкова; з комп’ютерною копією картини Віктора Клименка „Василь Симоненко”; розписом-триптихом Альберта Недосєко „Від Кирила до Мефодія”, який обрамляє вирізьблене з гіпсу панно роботи Віктора Крючкова.
Особливу увагу молоді привернули декоративне панно – різьба по дереву Петра Волощука „Трель” та настінний розпис „Лісова пісня”, створений Альбертом Недосєко. Поряд з роботами маститих художників нашого краю творчою оригінальністю виділялася фотовиставка молодого викладача Черкаського політехнічного технікуму, фотографа-любителя, Олександра Різника „Осіннє золото Черкас”. Мистецька мандрівка зацікавила молодь, сприяючи формуванню її естетичних смаків і чуттєвої культури.
Велику зацікавленість у молоді – учнів загальноосвітньої школи № 24 викликала презентація нових краєзнавчих книг із фондів бібліотеки, які надійшли в період від вересня 2009 р. по вересень 2010 р. Презентація пройшла 23 вересня й присутні ознайомилися на ній із найцікавішими краєзнавчими виданнями.
Презентовані бібліотекарями видання викликали жвавий інтерес у присутньої на заході молоді, адже багато з цих видань знаходяться лише у читальних залах, звідки додому не видаються. Зацікавив юнаків і дівчат і виступ видавця Юлії Чабаненко, яка розповіла присутнім про своє видавництво, про цікаві моменти роботи з авторами, мистецтво художнього оформлення книг та особисті читацькі уподобання. Основною домінантою презентації була впевненість – краєзнавча книга актуальна, цікава і близька сучасній молоді.
24 вересня Тиждень краєзнавства завершився презентацією бібліографічного покажчика „Формула молодості”, який підготовлений і виданий обласною бібліотекою для юнацтва ім. В.Симоненка в 2009 році.
Напочатку студенти гуманітарно-правового ліцею, присутні на заході, ознайомилися з краєзнавчими бібліографічними посібниками, виданими бібліотекою впродовж 3-х останніх років. Бібліографічний покажчик „Формула молодості” виданий в Рік молоді в Україні й інформує про статті, що представляють творчу і спортивну молодь Черкащини. Цікавинкою презентації стало те, що на ній були присутні молоді люди про яких йшлося в покажчику.
Творчу молодь представили члени літературного об’єднання ім. В.Симоненка Олена Желєзняк, Оксана Галаєва, Олена Довгань та студенти Черкаського музичного училища ім. П.С.Гулака-Артемовського Ольга Чернієнко і Максим Дорошенко. Вони презентували ровесникам свою поезію, прозу та виконали пісні. Про свої спортивні досягнення розповіла багаторазова чемпіонка України з легкоатлетичного двоборства серед юніорів, кандидат у майстри спорту, учениця колегіуму „Берегиня” Ілона Кириченко. А президент молодіжної федерації флатленду у Черкаській області Вадим Скакун та полуфіналіст телевізійного шоу „Україна має талант” Євгеній Савватєєв розповіли про свої захоплення екстремальним спортом.
Під час презентації панувала невимушена і доброзичлива атмосфера. Юнаки і дівчата, присутні на заході, мали можливість ближче познайомитися зі своїми талановитими ровесниками й зрозуміти, що талант, бажання й наполегливість – запорука успіху.
|