У День пам’яті жертв політичних репресій Черкаський обласний краєзнавчий музей долучився до акції-пам'яті за безневинно закатованими, які постраждали від тоталітарного режиму наприкінці 30-40 років минулого століття
З метою привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних примусовим насадженням комуністичної ідеології, працівники музею протягом тривалого часу проводили значну науково-дослідницьку та пошукову роботу, вивчаючи матеріали Державного архіву Черкаської області, архіву Служби безпеки України та Черкаської області та інших. [
У цей день, у музеї працювала фотодокументальна виставка «Опір геноциду», яка розкривала невідомі сторінки історії нашого краю, починаючи з подій Української революції 1917-1921рр. та закінчуючи правозахисним рухом 1980-х років. Найбільше вражають матеріали присвячені боротьбі за незалежну національну державу, створенню української автокефальної церкви, а також Драбівське повстання 1930 р.
Значне місце в експозиції виставки займають матеріали, які розповідають про репресії проти діячів культури та науки, уродженців Черкащини, створення в краї націоналістичних осередків ОУН, загонів УПА. Широко представлений правозахисний рух 1960-х – 1970-х років, представники якого виступали проти комуністичної системи, зокрема лідер українського правозахисного руху наш земляк В’ячеслав Чорновіл.
У рамках заходу, наукові співробітники обласного краєзнавчого музею протягом тижня провели просвітницькі виставки у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького та черкаських ЗОШ №15, 21, 28.
|