До Всеукраїнського дня бібліотек у Черкаській обласній бібліотеці для дітей чого тільки не робили! Шукали скарби, спілкувалися з Духом бібліотеки, роздивлялися витвори мистецтва, змагалися в книгознавстві, співали пісні з мультфільмів, складали пазли… Іншими словами, як могли, створювали справжнє свято і для себе, і для оточення. І свято, поза всякими сумнівами, вдалося!
Звісно, найбільше цими днями в читальні обговорювали книги, їхню історію, особливості видання, жанри й види, їхній шлях до книгозбірень і до читачів. Так, виникненню письма, попередникам сучасних книг, винайденню пергаменту й паперу, винаходу друкарського верстату й роботі перших друкарень на території України були присвячені літературно-історична година «Незвичайні історії про звичайні книги» для учнів 4-Д класу СПШ № 17 у відділі обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів та пізнавальна відеогодина «Скарбниця знань – бібліотека» для учнів 6-А класу ЗОШ № 12 у відділі обслуговування учнів 5 – 9 класів. Обидва заходи пройшли 30 вересня.
Значну увагу приділяли також ознайомленню читачів із бібліотекою – протягом 29 – 30 вересня заходи такого спрямування проходили як для тих, хто робить перші кроки залами нашого закладу, так і для «просунутих» користувачів. Зокрема, для учнів 1-Б класу СПШ № 3 та учнів 4 класу СПШ № 18 працівники відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1-4 класів провели традиційні екскурсії. Після мандрівки бібліотекою винагородою за увагу й щирий інтерес для першокласників стала лялькова вистава «Наша книжечка дитяча – вірна подруга дітей», а для учнів 4 класу – перегляд пізнавального фільму «Як твориться книга».
Для тих, хто вже непогано орієнтується в лабіринтах книжкових стелажів, – учнів 5 класу ЗОШ № 29 та 5-В класу СПШ № 20 – працівники відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів провели пригодницьку гру-квест «Незвичайні пригоди в бібліотеці».
З нагоди свята в галереї відділу масової роботи та естетичного виховання виставку «Тимчасове і вічне» представив художник Павло Солощенко. У межах презентації робіт у техніці олії 30 вересня автор зустрівся з учнями 9-А і 9-Б класів Першої міської гімназії. Спілкуючись із молоддю, митець коротко розповів історію свого життя, поділився труднощами у пошуку власного стилю й техніки, що найліпше передавали б його індивідуальність, висловив своє ставлення до сучасних проблем суспільства.
Популярністю в маленьких відвідувачів у святковий день користувалися різноманітні розважально-пізнавальні ігри. Так, працівники відділу масової роботи та естетичного виховання організували для учнів 2-А класу ЗОШ № 19 конкурсно-розважальну програму «У книжкових лабіринтах», присвячену улюбленому жанру малечі – казкам. А працівники відділу обслуговування дітей дошкільного віку та учнів 1 – 4 провели для учнів 4-Б класу ЗОШ № 12 літературну гру «Барвінкоманія», завдання якої були побудовані згідно з рубриками журналу «Барвінок», та презентували учням 4-А класу Першої міської гімназії прем’єру гри-знайомства «Вам знайомий дім казковий?», за допомогою якої перевіряли знання дітлахів про бібліотеку й книжки.
Ще одну прем’єру – квесту «У пошуках скарбів» – представив 1 жовтня відділ обслуговування учнів 5 – 9 класів. Першими його учасниками стали учні 7-Б класу ЗОШ № 12. У полюванні за заповітною скринею-портфелем їм довелося ретельно обдивитися приміщення буквально з верху до низу й зазирнути в такі закутки, куди читачам, як правило, доступу немає (як-от, у книгосховище, кінооператорську й підвал). Пригода сподобалася всім без винятку, навіть тим, кому в змаганні фортуна цього разу не посміхнулася.
|