Масштабні детальні статті про події в галузі культури, портретні нариси її найславетніших діячів, наукові доробки сучасних працівників культури та багато іншої цікавої інформації
Спів солов’я у залитому місячним сяйвом саду, шум дозрілого колосся на українському лані, тисячолітня туга народу за свободою, красою, справедливістю, грайлива мелодика національних жартівливих пісень... Усі ці образи й відтінки передати в музиці, вокалі, танці може лише творчий колектив найвищого рівня професіоналізму. Такий, як Черкаський академічний заслужений український народний хор. І саме цим невідчутним на дотик символам української душі аплодували слухачі в Білостоку, Ганівцях, Бєльську-Підляському – тобто в усіх польських містах, де встиг виступити Черкаський хор у межах фестивалю "Підляська осінь ХХ". Важко собі уявити кращу презентацію національної культури на міжнародній сцені.
12 жовтня 2011 року в Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику за підтримки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України відбулась науково-практична конференція "Історія України ХХ століття: джерела, результати та перспективи історико-краєзнавчих досліджень".
Цьогоріч до Дня художника, що традиційно відзначається 9 жовтня, Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник підготував для своїх відвідувачів дещо особливе. На своїх шанувальників у виставкових залах чекають полотна членів громадського літературно-мистецького об’єднання "Янталка".
Черговий етап новаторського обласного мистецького проекту "Художня мапа Черкащини" розпочався 22 вересня 2011 року у Черкаському обласному художньому музеї. Заснували "Художню мапу" у 2010 році. Першим учасником проекту стала картинна галерея Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника – тоді на суд публіки була представлена виставка творів графіка, члена Національної спілки художників України М. А. Прокопенка. Вона мала відчутний резонанс у культурному житті обласного центру. Та однією виставкою вичерпати різноманіття та чисельність фондової колекції галереї неможливо, тому Черкаський обласний художній музей продовжує її презентувати і цього року.
Унікальну нагоду взяти участь у фінальному концерті переможців телевізійного проекту Національної телекомпанії України "Фольк-music", що відбувся в м. Києві на Софіївській площі 24 серпня 2011 року, мав нагоду народний самодіяльний чоловічий вокальний ансамбль "Гайдамаки" Шполянського районного Будинку культури. Виступ шполян мав великий успіх у жителів та гостей столиці.
Проведення культурно-мистецьких заходів у державному історико-культурному заповіднику "Трипільська культура" – це завжди грандіозне дійство. Цьогорічний липень видався дуже насичений різноманітними подіями.
Районний огляд фольклорних колективів "Барви нашого краю" було проведено 28 квітня 2011 року в Катеринопільському районному Будинку культури. У заході взяли участь десять фольклорних колективів з різних куточків Катеринопільського краю, які виступили в концертній програмі, даруючи глядачам свої пісні.
В українського народу багато прекрасних, пов’язаних із шануванням природи, свят на будь-який, навіть найвибагливіший смак. Але найромантичнішим з-поміж них за правом вважається день літнього сонцевороту – сповнене містики, любовної магії та язичницьких таїнств свято Івана Купала, що його відзначають з 6 на 7 липня (на 24 червня за старим стилем).
Саме під такою назвою 10 червня цього року відбувся традиційний 22-й обласний мистецький фестиваль, основними організаторами якого були управління культури Черкаської облдержадміністрації, обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи, Городищенська райдержадміністрація та районна рада, відділ культури і туризму Городищенської райдержадміністрації.
Наприкінці минулого року – у грудні – у м. Черкасах відкрився унікальний на українських теренах заклад – Центр музичної терапії. За короткий час ентузіасти Центру налагодили співробітництво з музичними училищами Черкащини та обласним методичним кабінетом навчальних закладів культури і мистецтв управління культури облдержадміністрації.